Boigrafie

Rachel Claire Ward

Rachel Ward photo

Narozena:
12 září 1957

Místo narození:
Cornwell Manor, Chipping Norton
hrabství Oxfordshire, Anglie

Výška:
1,73 m

Rodina:
Manžel: australský herec Bryan Brown

Děti: dcery Rose a Mathilda a syn Joe

Sourozenci:
mladší sestra Tracy Louise Ward (22.12. 1958) bývalá herečka, nyní Markýza Tracy Worcester
viz její osobní web: http://www.tracyworcester.f9.co.uk/main.html

Rachel Ward je žena nevšední krásy, tmavých hustých vlasů, svůdného hlasu a velkých hnědých očí. Není divu, že s těmito předpoklady se v 16 letech stala žádanou modelkou poté, co dokončila uměleckou školu Byram Art School v Londýně.
Na začátku osmdesátých let vyměnila dráhu modelky za hereckou kariéru a brzo oslnila jak televizní tak i filmové diváky a byla zvolena mezi 10 nejkrásnějších žen Ameriky.
Poprvé se objevila ve filmu Night School (Večerní škola) v roce 1981. Její druhý film Final Terror byl natočen v roce 1981, ale do kin byl uveden až v roce 1984, a proto je film někdy uváděn se dvěma různými daty vzniku. Nicméně svůj oficiální filmový debut vytvořila v kriminálním dramatu Burta Reynoldse Sharky's Machine v roce 1981.
V následujícím roce am. časopis Moviegoer uveřejnil článek o nové vycházející filmové hvězdě Rachel Ward. Přesto stále čekala na svou "velkou" roli, která by jí proslavila po celém světě. Nečekala dlouho. Byla vybrána pro postavu Meggie Cleary v TV dramatu "The Thorn Birds" (Ptáci v trní 1982-83) asi ze 70 hereček. Později se ukázalo, že obsazení Rachel do role Meggie byla trefou do černého. Pro ztvárnění Meggie byla také zkoušená Jane Seymour, ale její výraz nebyl tak křehký a zranitelný jako vzezření Rachel Ward, která vypadala, jakože stačí fouknout a spadne. A to bylo přesně to, co tvůrci potřebovali: extrémně zranitelnou ženu. Každý ji jako Meggie miloval a myslím, že v očích mnoha z nás vždycky zůstane tou nešťastnou Meggie.
Pro Rachel samotnou měli "Ptáci v trní" ještě jiný význam. Při natáčení se tu seznámila se svým budoucím manželem, hercem Bryanem Brownem, který v TV mini-sérii ztvárnil jejího "nerudného" manžela Luka O'Neala. Přesto, že Rachel pochází ze šlechtické rodiny a tudíž předurčena k životu s příslušníkem modré krve, provdala se za "obyčejného" Australana ze Sydneyského předměstí. Vzali se pár měsíců po dokončení ságy "Ptáci v trní" a dodnes žijí šťastně v Austrálii.

Marriage photo

Rachel dále pokračovala v natáčení a v roce 1984 na sebe ještě upozornila ve filmu Against All Odds (Všemu navzdory) po boku Jeffa Bridgese. Poté se na nějakou dobu stáhla z filmového světa, aby "hrála" manželku Bryanu Brownovi. Jejich první dcera Rose se narodila v roce 1984. Další role následovaly, ale žádná z nich dosud nepřekonala úspěch postavy Meggie z Ptáků v trní, protože Rachel preferovala rodinu před kariérou.
Rachel se také s úspěchem stala režisérkou krátkých filmů a její první film "Overdose" se stal finalistou na Tropfest festivalu v Sydney. Druhý film "Blindman's Bluff" měl premiéru na St Kilda festivalu v Melbourne v roce 1999. V pořadí třetí krátký film s názvem "The Big House" (Velký dům) zvítězil na
St Kilda filmovém festivalu v kategorii fikce v roce 2000 a získal cenu AFI Award. V současné době natáčí jako režisérka 50 minutový film "Martha's New Coat" (Martin nový kabát) a jako herečka se objevila v TV filmu "Bobbie's Girl" (Bobiino děvče), kde ztvárnila s Bernadette Peters lesbický pár.
Přestože Rachel vytvořila několik vynikajících rolí a má mnoho svých příznivců po celém světě, je stále filmovými tvůrci opomíjena a nedoceněna. Rádi bychom jí viděli častěji na filmovém plátně, protože rozhodně za to stojí.

R.Ward