And The Sea Will Tell (A moře bude vyprávět...)
(2 parts / 2 díly)And The Sea Will Tell cover
Released in 1991
drama, crime

cast: Rachel Ward, James Brolin, Richard Crenna, Hart Bochner, Deidre Hall, Susan Blakely…
directed by: Tommy Lee Wallace


A two-part movie based on a real murder case.
The story takes place in 1974, when two couples sail separately to the South Pacific island.
A wealthy couple Mac Grant, (James Brolin), and Muff Grant, (Deidre Hall), disappear from their luxury yacht close to a secluded South American island called Palmyra. A hippie pair Buck Walkerm, (Hart Bochner), and Jennifer Jenkins, (Rachel Ward), are found aboard the Grant's yacht whom the rich folks had befriended. They are convicted of the boat theft and become the main suspects of murder when Muff's remains appear on the sea shore six years later. The question is, did the man do it while the girl looked on helplessly, or was she a willing accomplice?
Richard Crenna plays real-life defense attorney Vincent Bugliosi, upon whose book And the Sea Will Tell was based.
Part two is devoted to the trial of accused-murderer Jennifer Jenkins, and to the defense mounted by famed attorney Vincent Bugliosi.
First part of the teledrama premiered on February 24, 1991.
Part two was shown on February 26.


vydáno 1991
drama, krimi

hrají: Rachel Ward, James Brolin, Richard Crenna, Hart Bochner, Deidre Hall, Susan Blakely…
režie: Tommy Lee Wallace


Dvoudílný televizní film byl natočen podle skutečného případu, který se stal v roce 1974, když se dvě dvojice nezávisle na sobě plavili k jednomu jihoamerickému ostrovu.
Jedním z párů byli bohatí manželé Mac Grant (James Brolin) a Muff Grantová (Deider Hall), kteří během plavby zmizeli ze své luxusní jachty poblíž osamělého ostrova Palmyra v jižním Pacifiku. Za nějaký čas se na palubě Grantovic jachty objevil milenecký pár, hippies Buck Walker (Hart Bochner) a Jennifer Jenkinsová (Rachel Ward), kteří s majiteli lodi byli v přátelském vztahu.
Nejprve byl pár obviněn z krádeže jachty, ale když po 6 letech moře vyplavilo ostatky Muff Grantové, stali se hlavními podezřelými v případu vraždy manželů Grantových. Vyvstane však otázka: udělal ten zločin muž sám, zatímco dívka jen přihlížela, a nebo byla ochotným komplicem?
Herec Richard Crenna pak ztvárnil skutečného obhájce obžalovaných Vincenta Bugliosiho, podle jehož knihy film vznikl.
Druhá část filmu je věnována soudnímu procesu s obviněnou Jennifer Jenkinsovou a již zmíněnému obhájci Vincentu Bugliosimu.
První část televizního dramatu měla premiéru 24. února 1991, druhá část pak o dva dny později 26. února.