The Good Wife (Hodná manželka)
(Též známé jako "Žena s deštníkem")


Good Wife cover1 Good Wife cover2 Good Wife poster Good Wife cover3
Released in 1987
romantic drama

cast: Rachel Ward, Bryan Brown, Sam Neill, Steven Vidler, Jennifer Claire, Bruce Barry…
directed by: Ken Cameron


Set in 1939 in rural, isolated Australian outback where it gets so lonely sometimes out there that a women like Marge Hills, (Rachel Ward), just doesn't know what to do.
"I just wish something would happen to me, anything" complains to her husband.
But it always seems like things happen to someone else. So Marge, the bored, discounted young wife of the loving but unromantic husband Sonny Hills, (Bryan Brown), begins dreaming of outside romances.
The couple lives on a farm where nothing much seems to happen, not even after Sugar Hills, (Steven Vidler), Sonny's much-younger brother, comes to live with them.
One day Sugar asks Marge if he can sleep with her and she advises him to ask her husband. Sonny generously gives his permission and cheerfully offers his brother to Marge as a surrogate lover. Meanwhile, the hotel in town hires a new bartender Neville Gifford, (Sam Neill).
When he gets off the train, he sees Marge standing in the station. He walks two blocks with her and suddenly shoves her up against a hedge and sexually assaults her. She fights him off, and he says bitterly, "One chance is all you'll get with me".
Marge returns to the farm, and begins to develop an obsession about the handsome but cold-hearted womanizer, who sleeps with every other woman in town but Marge. She can think of nothing else. She goes into town and gets drunk and shouts lewd suggestions at him in front of the whole barroom. Her husband comes and takes her home. Marge, fed up with unimaginative lovers in her own house, finally gives in to Gifford, arousing the jealousy not of the dull husband, but of the immature Sugar.
Her long denied sensuality leads in threatening her marriage, her reputation, and the stability of her existence.


vydáno 1987
romantické drama

hrají: Rachel Ward, Bryan Brown, Sam Neill, Steven Vidler, Jennifer Claire, Bruce Barry…
režie: Ken Cameron


Příběh se odehrává roku 1939 na odlehlém australském venkově, kde se někdy člověk cítí tak osaměle, že i žena jako Marge Hills (Rachel Ward) prostě neví, co si počít. Jednou si postěžuje svému manželovi: " Já si jen přeju, aby se mi něco přihodilo, cokoliv". Ale zdá se, že vždycky se to "něco" stane někomu jinému.
A tak Marge, znuděná a nespokojená mladá žena milujícího ale neromantického manžela Sonnyho Hillse (Bryan Brown) začne snít o postraním milostném poměru. Manželé spolu žijí na farmě, kde se nic moc zvláštního neděje, dokonce ani potom, co Sonnyho o mnoho let mladší bratr Sugar Hills (Steven Vidler)
k nim přijede bydlet. Ale přece jen se něco neobvyklého přihodí… Jednoho dne se Sugar zeptá Marge, jestli by s ní mohl spát a ta mu doporučí, ať se zeptá jejího muže. Sonny velkoryse dává svolení a srdečně Marge nabídne svého bratra jako náhradního milence. Mezitím místní hotel přijme nového barmana Nevilla Gifforda (Sam Neill). Když vystoupí z vlaku, kterým právě přijel do města, všimne si postávající Marge na nádraží. Obejde s ní dva bloky, když ji z nenadání přitlačí k živému plotu a sexuálně ji napadne. Ta jeho útok odrazí, ale on hořce podotkne: "Jen jednu šanci ode mne dostaneš, nic víc." Marge je rozrušená z právě prožitého zážitku, ale ten se kupodivu brzo změní v posedlost po tom hezkém, ale nelítostném sukničkáři, který spí s každou druhou ženou ve městě kromě Marge. Už nedokáže na nic jiného myslet, a tak se za ním vydá do města. Opilá
začne přede všemi na barmana pokřikovat oplzlé návrhy. Její manžel pro ní přijede a odveze jí domů. Marge, která má už po krk svých dvou milenců bez fantazie, nakonec podléhá Giffordovi, avšak tím jen vzbudí žárlivost nikoliv jejího tupého manžela, ale nevyzrálého švagra. Její dlouho potlačovaná smyslnost vede k ohrožení jejího manželství i její pověsti.